Pamiątka Chrztu Świętego wykonana ręcznie

Chrzest Święty – wyjątkowe pamiątki

W naszym życiu jest sporo momentów, wydarzeń czy świąt o których warto pamiętać takich jak urodziny, imieniny, ślub, dzień mamy, dzień taty itp. Jednak to wszystko zaczyna się od naszych narodzin, a potem jeśli jesteśmy osobami wierzącymi – Chrzest Święty.

I to na nim dziś chciałabym się zatrzymać, o tym jak jest ważny w sensie religijnym nie będę pisać, czy dziecko ma świadomość chrztu, noworodek czy maluszek zapewne nie, ale spójrzmy na to wydarzenie oczami rodziców, czy rodziców chrzestnych. Sama mamą nie jestem, ale jeśli chodzi o doświadczenie w byciu mamą chrzestną już mam 🙂 I dobrze pamiętam każdy chrzest moich chrześniaczek (a mam 3) i chrześniaka (a mam jednego takiego rodzynka), te chwile zostają w naszych sercach, czy na zdjęciach. Ale również wspomnienia możemy zatrzymać „chomikując” pamiątki, czy kartki, które dziecko otrzymało w prezencie. Z racji tego, że scrapuję ponad 16 lat, mam zakodowane w głowie:

WAŻNE ŚWIĘTO/WYDARZENIE = WYJĄTKOWA PAMIĄTKA

Najlepiej indywidualna, dedykowana i jedyna w swoim rodzaju, a taka właśnie na pewno będzie ta, wykonana ręcznie. Przetrwa lata, jeśli jest wykonana solidnie i profesjonalnie, będzie pamiątką na całe życie. Pomysłów na takie projekty jest w mojej głowie całkiem sporo, jednak dziś chcę pokazać przykład tej „najprostszej” czy też tradycyjnej – pamiątki w formie kartki.

Są one bardzo przestrzenne, stąd do kompletu dodaję w takim przypadku zawsze białe pudełeczko z okienkiem. Dzięki czemu całość jest jeszcze bardziej elegancka i efektowna.

Co umieściłam na tych pamiątkach? Kilka warstw papieru, odlew w kształcie wózka z misiem z żywicy, papierowe kwiaty, kryształki, listki. Całość utrzymana w delikatnych pastelowych kolorach.

Pisząc tego posta, umieszczam kartki w moim sklepie, jednak jeśli ich już tam nie ma, to znaczy, że Ktoś je docenił i kupił. Z przyjemnością mogę wykonać specjalne zamówienie dla Ciebie, stworzyć coś podobnego, dodając nawet personalizowany napis z imieniem dziecka i datą chrztu 🙂

Marta

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *